خدمات تولید محتوا

یک سایت باید برای موفق شدن در همه جهات بی نقص باشد اما تا به حال فکر کرده‌اید که مهمترین عامل موفقیت یک سایت در چیست؟ فرقی ندارد سایت شما در چه زمینه‌ای باشد “تولید محتوا(Content production)” در موفقیت تمام سایت‌ها اثرگذار است. هرچقدر در بخش‌های دیگر اعم از تبلیغات برای سایتتان هزینه کنید و وقت بگذارید اما سایتتان عاری از محتوای خوب و اختصاصی باشد نتیجه بزرگی نخواهید گرفت.

منظور از تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا به قدری گسترده است که هرکس می‌تواند یک درک و تعریفی از آن داشته باشد. اما در زمینه وب، تولید کردن محتوا در سه واژه طراحی کردن، نوشتن و ساخت خلاصه می‌شود. در این مبحث خبری از رونوشت برداشتن از محتوای رقیبمان نیست.هدف اصلی تولید محتوا در زمینه وب نیز رقابت با دیگر محتوا‌های موجود است.

برای مثال یک سایت خبری ورزشی تا زمانی که اخبار خود را از سایت‌های رقبای خود رونوشت کند موفق نخواهد شد. راز موفق شدن چنین سایتی نوشتن اخبار و مقالات و همچنین ترجمه اخبار دست اول از منابع معتبر است.

چرا برای سایتم تولید محتوا کنم ؟

کاربران برای دیدن محتوای سایت به آن مراجعه می‌کنند مگر اینکه سایت شما نیاز به محتوای خاصی نداشته باشد. همچنین مهم‌ترین رکن یک سایت در موتور جستجوی گوگل، تولید محتوا است. در ادامه به بررسی دو ویژگی اصلی تولید محتوا می‌پردازیم.

محتوا به اندازه طراحی سایت مهم است!

اگر یک سایت محتوای قوی‌ای داشته باشد اما در طراحی آن ضعف داشته باشد می‌توان از ضعف‌ها گذشت اما اگر یک سایت محتوای ضعیفی داشته باشد هر مقدار هم طراحی آن چشم‌نواز باشد کاربر در آن سایت نخواهد ماند. دلیل آن هم مشخص است، وقتی محتوای جذابی در سایت برای کاربر وجود نداشته باشد اثرگذاری زیبایی ظاهری سایت نیز پایین خواهد آمد.

به طور کلی طراحی و محتوا هر دو به یک اندازه مهم هستند و باید به هر دوی آن توجه ویژه ای داشت اما شاید بتوان گفت محتوا تکمیل کننده طراحی سایت است و بدون آن نتیجه مورد نظر بدست نخواهد آمد. 

تولید محتوا، یک تیر و دو نشان!

با تولید محتوا علاوه بر اینکه سایتی پرمحتوا خواهید داشت، در سئو نیز پیشرفت چشمگیری خواهید کرد. الگوریتم‌های گوگل به شدت به تولید محتوا اهمیت می‌دهند. اگر می‌خواهید این موضوع را درک کنید باید گفت که وجود دو خط توضیح محتوای اصولی و اختصاصی توسط  شما، تاثیر بسیار بیشتری از کپی‌برداری از مطالب دیگر سایت‌ها دارد و همان دو خط می‌تواند شما را به صفحه اصلی برساند. جمله کیفیت مهمتر از کمیت در این موضوع مصداق بارزی دارد.

از کجا بدانیم چه محتوایی مناسب مخاطبان سایتمان است؟

ممکن است تولید محتوا صورت بگیرد و حتی طبق اصول سئو هم انجام شده باشد اما بازهم نتیجه لازم را کسب نکرده باشد. اینکه محتوای تولید شده برای مخاطب جذابیت لازم را دارد سوالی است که باید از قبل تولید آن بپرسید. گروه طراحی سمیر می‌تواند با مشاوره به شما در این زمینه، بهترین سبک و سیاق محتوا در بین مخاطبانتان را پیدا کرده و شما را در این مسیر سوق دهد.

چگونگی تولید محتوا توسط ما

گروه طراحی سمیر در تجربه‌ای که طی ۱۰ سال فعالیت خود داشته است، محتوا را برگ برنده یک سایت می‌داند. یک تولید محتوای مناسب می‌تواند مسیر را برای پیشرفت آن سایت فراهم کند. فارغ از آنکه سایت در چه زمینه‌ای باشد محتوای یک سایت به اندازه طراحی و ظاهر سایت مهم است.

برای تولید محتوای مناسب ابتدا باید سلیقه مخاطبین و کاربران خود را بشناسیم.

سپس براساس موضوع کسب و کار، سلیقه مخاطبان و هدف شما در بازار تبلیغات دیجیتالی، قالب‌بندی محتوا شکل گرفته و در چارچوب مشخص شده محتوا تولید خواهد شد.

محتوای تولید شده با کلمات کلیدی سایت شما مرتبط خواهند بود و تمامی محتواها طبق کلیدواژه‌های پرکاربرد سایت نوشته می‌شوند. این عمل باعث پیشرفت چشمگیری در سئو سایت می‌شود.

برای مشاوره و راهنمایی یا ثبت سفارش خود می‌توانید با راه‌های ارتباطی ذکر شده باما در تماس باشید‌.