سئو و بهینه سازی سایت

خدمات سئو

بدون شک “سئو” پرکاربرد‌ترین واژه‌ای است که از زبان طراحان وب بیرون‌ می‌آید. حال در دهه حاضر مشتریان این حوزه نیز با این واژه به طور کامل آشنا‌ شده‌اند و از اهمیت آن با خبر هستند. در یک جمله می‌توان سئو را عنصر اصلی پیشرفت و بازخورد سایت دانست. فرق چندانی ندارد که سایت‌ شما در چه زمینه ای باشد، بهینه سازی صفحات وب نیاز هر سایت با هر نوع مخاطبی است.

سئو چیست؟

به مجموعه عملیاتی که برای بهبود رتبه و جایگاه سایت در موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود سئو(seo) می‌گویند.

کلمه Seo مخفف Search Engine Optimization است که بهینه سازی صفحات سایت برای موتور‌های جستجو معنی می‌دهد.

این عمل به”بازاریابی دیجیتالی” نیز معروف است و امروزه محبوبیت بسیار زیادی در سراسر وب دارد.

چرا برای سئو هزینه کنیم؟

 بهینه‌سازی جایگاه سایت در گوگل به قدری حائز اهمیت است که هر کاربری ارزش آن را می‌داند. اما اگر بخواهیم به مهم‌ترین مزیت‌های سئو اشاره کنیم می‌توانیم به موارد زیر برسیم:

نتیجه گیری تضمین شده!

ویژگی اول آن نتیجه‌گیری آن است. وقتی به صفحه اول گوگل می‌رسید نتیجه گرفتن از آن تضمینی است. هرچند باید تولید محتوا اصولی در سایت‌ شما قبلا انجام شده باشد چرا که یک مغازه بدون اجناس با کیفیت هر مقدار هم در دید باشد باز هم فروش لازم را ندارد.

مقدار زمان نتیجه گیری

دلیل دوم هزینه کردن برای سئو، طول و زمان بازدهی آن به نسبت بقیه روش‌های تبلیغاتی است‌. با یکبار سئو اصولی می‌توانید مدت زمان زیادی در برابر رقبا برتری داشته باشید. اما اگر با روش‌های دیگر تبلیغاتی مانند بیلبورد‌های شهری برای کسب و کارتان تبلیغ کنید مدت این تبلیغ و هزینه آن مشخص است.

برای درک این موضوع دوباره یک مغازه را در نظر بگیرید. با سئو اصولی شما یک مغازه در بهترین موقعیت مکانی را خریداری یا رهن می‌کنید اما در اکثر روش‌های دیگر تبلیغاتی شما یک مغازه را برای مدتی اجاره می‌کنید که موقعیت مکانی آن نیز تضمینی نیست.

مقرون به صرفه بودن

سومین علت هزینه و قیمت سئو است‌. هزینه کردن و جواب گرفتن از آن در امر تبلیغات همواره معضل است. در سئو اما متخصصان سئو به شما تضمین نتیجه دلخواه را می‌دهند تا با خیالی راحت پا به عرصه رقابت دیجیتالی بگذارید. علاوه بر آن تعرفه‌ها و قیمت‌های سئو کردن به نسبت بقیه روش‌های تبلیغاتی بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر است. شما در این روش بودجه خود را مشخص می‌کنید و طبق آن هدف گذاری می‌کنید.

ما چگونه برای شما سئو می‌کنیم؟

سئو کردن مراحل و روش‌های مختلفی دارد. چگونگی استفاده از این روش‌ها نیز ملزم به موضوع و محتوای سایت‌شما و بازخوردی که به آن نیاز دارید برمی‌گردد. اما به طور کلی گروه طراحی سمیر طبق این اصول پیش ‌می‌رود:

 

  • آنالیز دقیق و تخصصی سایت‌شما و بدست آوردن کلیدواژه‌های متناسب با محتوای سایتتان
  • در مرحله بعد برآورد هزینه صورت می‌پذیرد. با توجه  به بودجه‌ای که شما برای سئو کردن در نظر می‌گیرید کار ما شروع می‌شود.
  • در اولین مرحله از سئو، لایسنس های مخصوص سئو که در نوع خود بهترین و گرانترین لایسنس‌های موجود در بازار هستند در سایت فعال خواهند شد. با پیکربندی و راه اندازی این ربات و ابزار‌ها گام اول بهینه سازی رتبه سایت در گوگل برداشته می‌شود.
  • در گام بعدی ما بر اساس آنالیز انجام شده و خواسته شما، بهینه‌سازی را بر روی بهترین کلیدواژه‌های سایت شما انجام می‌دهیم. به طوری که نتیجه آن فراتر از کلماتی که انتخاب کرده‌ایم باشد و در کلمات دیگر نیز اثر خود را نشان دهد.

همان‌طور که در بالا گفته شد سئو کردن سایت شما وابسته به نیازتان فرق می‌کند. برای مثال اگر سایت مورد نظر نقشه و ساختار مناسبی نداشته باشد باید آن را مطابق با اصول سئو طراحی کرد. اما به طور کلی برای بهینه سازی سایت مورد نظرتان، مراحل بالا طی می‌شود.

برای مشاوره و راهنمایی یا ثبت سفارش خود می‌توانید با راه‌های ارتباطی ذکر شده باما در تماس باشید‌.