آموزش تغییر رمز ورود به هاست دایرکت ادمین

دایرکت ادمین

در دنیای امروز حفظ امنیت اطلاعات در فضای مجازی یکی از مهم ترین موضوعاتی است باید مورد توجه قرار بگیرد. این موضوع زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که شما صاحب یک کسب و کار بزرگ اینترنتی باشید و بخواهید دسترسی افراد مختلف به اطلاعات اصلی وب سایت خود را محدود کنید. یکی از کارهایی که می توانید در این راستا انجام دهید، تغییر اطلاعات ورود به پنل کاربری خود است. در این مقاله تصمیم داریم آموزش نحوه تغییر پسورد دایرکت ادمین که یکی از پنل های کاربری پرطرفدار در میان وبمستران می باشد را در اختیار شما قرار دهیم.

زمانی که شما کنترل پنل دایرکت ادمین را روی هاست خود نصب می کنید، به صورت پیش فرض یک پسورد برای شما تعریف و توسط شرکت هاستینگ برای شما ارسال می شود. بهتر است که این پسورد با پسوردی که مخصوص خودتان است جایگزین شود.

نحوه تغییر رمز در دایرکت ادمین

شما می توانید از طریق پنل کاربری خود، پسورد دایرکت ادمین را تغییر دهید. برای این کار باید مراحل زیر را یک به یک پشت سر بگذارید:

  1. در ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید.
  2. سپس از طریق نوار ابزار بالای صفحه روی گزینه «Password» کلیک کنید. همچنین می توانید از طریق منو «Your Account» زیر منو «Change Password» را انتخاب نمایید.
  3. در مرحله بعد باکسی برای شما نمایش داده می شود که باید به ترتیب پسورد فعلی و پسورد جدید دایرکت ادمین خود را وارد نمایید.
  4. در آخر روی گزینه «Submit» کلیک کنید تا پسورد جدید برای دایرکت ادمین شما ذخیره شود.

در بخش تغییر پسورد دایرکت ادمین با سه گزینه زیر نیز رو به رو خواهید شد:

  • DirectAdmin Account: اگر تیک مربوط به این قسمت را فعال کنید، در واقع تعیین می کنید که پسورد جدید برای ورود به پنل کاربری دایرکت ادمین مورد استفاده قرار بگیرد.
  • Main FTP Account: اگر طی فرآیند تغییر پسورد دایرکت ادمین تیک این بخش را فعال کنید، پسورد اکانت اصلی FTP هاست شما نیز تغییر می کند.
  • Main Database Account: در نظر داشته باشید که اگر می خواهید پسورد اکانت اصلی دیتابیس شما نیز تغییر پیدا کند، باید در مسیر تغییر پسورد دایرکت ادمین این قسمت را در حالت انتخاب شده قرار دهید.

در نظر داشته باشید که حفظ امنیت اطلاعات یکی از مهم ترین مواردی است که وبمستران باید به آن توجه لازم را داشته باشند. اولین گامی که باید بعد از نصب کنترل پنل دایرکت ادمین برداشت، تغییر رمز عبور پیش فرضی است که توسط شرکت هاستینگ تعیین شده است. در این مقاله تلاش بر این بوده است تا با ارائه آموزش نحوه تغییر پسورد در دایرکت ادمین کار شما را در این مسیر آسان تر کنیم.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *